12 lutego 2016 15:13 | Aktualności

Eco Warsztaty w Słajsinie

Chcąc poszerzyć swoją wiedzę na temat racjonalnej gospodarki odpadami i poznać jej wpływ na otaczające środowisko, w dniu 29 stycznia 2016r. uczniowie klasy IVa i IVb odwiedzili  Regionalny Zakład Gospodarowania Odpadami  w Słajsinie. Dzięki ciekawej prezentacji multimedialnej, uczniowie zapoznali się z działalnością  Celowego Związku Gmin R-XXI  oraz funkcjonowaniem RZGO w Słajsinie. W trakcie eko - lekcji, dzieci wzięły udział w edukacyjnych eko – zabawach, w trakcie których prawidłowo segregowały odpady. Na zakończenie warsztatów, w ramach konkursu, uczniowie wypełnili test, który sprawdził ich wiedzę na temat ekologii. Dla osób, które najlepiej wykazały się swoją wiedzą ekologiczną, przyznane zostały ciekawe nagrody. Wizyta została zwieńczona zwiedzaniem zakładu.

Zdjęcia: